بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی

وب سایت شخصی محمود حسینی

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
بانک مقاله های آموزشی و فرهنگی


چرا کتاب نمی خوانیم؟

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 6
ضعیفعالی 

چرا کتاب نمی خوانیم؟ / چرا چرخ صنعت نشر نمی چرخد؟
فکر می کنید مهمترین مانع کتابخوانی در میان افراد جامعه ما چیست و از طرفی ناشران و تولیدکنندگان کتاب اولین دغدغه شان در این روزها که هفته کتاب را پشت سر می گذاریم چه مسائلی است؟

 

آموزش از بنياد بيمار است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

آموزش از بنياد بيمار استJww0g t
محمدرضا نوري دلويي

استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران در يادداشتي با عنوان «خواب سنگين را پاياني نيست! روا مباد گلي بخشکد، همتي بايد» آورده است: بپذيريم يا نپذيريم آموزش ما از بنياد بيمار است،

به گزارش ايسنا، دکتر محمدرضا نوري دلويي، استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران و موسس پژوهشگاه ملي مهندسي ژنتيک و زيست فناوري در يادداشتي که در اختيار ايسنا قرار داده، آورده است: « چنانچه برخي صاحبنظران مسئو ل و شماري از اصحاب رسانه متعهد و دردشناس نيز تاکيد دارند، آموزش و پرورش، نونهالان ما را که در سن 7 سالگي و در قله دوران کودکي که کودک فوق‌العاده نيازمند تفريح، بازي، دوستيابي در ميان گروه همسالان، کنجکاوي، پرسش، کشف و... است تحويل مي‌گيرد؛ اما خروجي آموزش و پرورش چيست؟

 

ضربه کمبود مشاور به سلامت روان دانش‌آموزان

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 2
ضعیفعالی 


ضربه کمبود مشاور به سلامت روان دانش‌آموزانIMG 1078

مدرسه جایی است برای انتقال دانش، تجربیات، ارزش‌ها، معلومات و فضایی برای تحقق اهداف اعتقادی، اخلاقی، فرهنگی، هنری، آموزشی و زیستی، جایی که تسهیلگر حرکت آدمی به سوی کمال است، اما این اهداف فقط زمانی محقق می‌شود که جسم، روح و روان دانش‌آموزان سلامت باشد و با آسیب‌ها و مشکلات روانی، اجتماعی و اخلاقی دست به گریبان نباشد.
مشکلات روانی و رفتاری دانش‌آموزان به شکل‌های مختلف ظاهر می‌شود. برخی از آنان دچار افت تحصیلی می‌شوند، برخی دیگر از نظر اجتماعی منزوی و گوشه‌گیر می‌شوند، عده‌ای اعتماد به نفس ضعیفی دارند، برخی هم در برقراری ارتباط با همسالان و اطرافیان مشکل دارند، قلدری و نافرمانی می‌کنند و به قوانین و مقررات جامعه پایبند نیستند.

بسیاری از دانش‌آموزان که عملکرد درسی ضعیفی دارند از مشکلاتی همچون نداشتن هدف و انگیزه، اعتماد به نفس پایین و اضطراب امتحان رنج می‌برند یا با روش‌های صحیح مطالعه و اصول برنامه‌ریزی آشنا نیستند یا غیبت‌های بی‌دلیل دارند و در کلاس درس تمرکز ندارند، بیقراری می‌کنند و در جمع حاضر نمی‌شوند و در نتیجه، این آشفتگی ذهنی‌شان را با افت تحصیلی نشان می‌دهند.

 

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
میانگین امتیار کاربران: / 28
ضعیفعالی 

تجربه های من در مدرسه آمریکایی 2DSCN0706

رقص ایرانی در مدرسه آمریکایی

هشتم ژوئن 2016 در آخرین هفته مدرسه ، بچه های کلاسم در گروه سنی 5 تا 6 سال توانستند دو رقص ایرانی را به نام های "رعنا" و "صلح" برای اولین بار در یک مدرسه آمریکایی در ایالت کالیفرنیا در کنار 5 رقص اسپانیایی و یک رقص آفریقایی برگزار کنند.

در کلاسی که به عنوان کمک معلم کار می¬کنم 45 دانش آموز پیش دبستانی داریم و برای جشن پایان سال از بچه های گروه سنی پیش دبستانی تا کلاس چهارم ابتدایی خواسته می شود تا در تمرینات رقص جشن آخر سال تحصیلی شرکت کنند، چون Afternoon Program مدرسه برپایه آموزش زبان اسپانیایی برنامه¬ریزی شده است، لذا در طی سال-های گذشته معمولا 3 یا 4 رقص اسپانیایی که معمولا برپایه¬ی الگوهای فرهنگی آنها است، اجرا می¬شود. در این سال تصمیم گرفتم که آموزش بچه¬های پیش دبستانی دختر و پسر را به عهده گرفته و رقص¬هایی که نمادی از فرهنگ و فولکور ایرانی می¬باشد را به آنها آموزش بدهم. بنابراین تمام سعی و تلاش خود را به کار بردم تا رقص¬هایی را انتخاب کنم که نه تنها نشانه¬ای از فرهنگ پربار ایرانی باشد بلکه دربرگیرنده¬ی حرکات موزونی باشد که بچه¬ها بتوانند راحت¬تر یاد گرفته و اجرا کنند.

 

چه کار کنیم کودکمان آزار جنسی نبیند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

چه کار کنیم کودکمان آزار جنسی نبیند/636135074327520007

کودکان مان را با اعضای بدنشان آشنا کنیم/
شنیدن اخبار آزار جنسی کودکان اگرچه که بسیار دردناک و غیر قابل تحمل است اما خوشبختانه چند سالی است که تابوی رسانه ای شدن آن شکسته شده است . چراکه اعلام چنین خبرهایی موجب افزایش آگاهی خانواده ها در خصوص مراقبت از فرزندانشان می شود . هرچند که مانع وقوع آن به طور کامل نمی شود ولی در کاهش آن بی تاثیر نخواهد بود. حال اینکه چگونه باید والدین مانع وقوع این اتفاق شوند نکته ای است که روانشناسان برای آن پاسخی جز آموزش ندارند.

 


صفحه 8 از 16

سخن روز

ارسطو

کسی که به امید شانس نشسته باشد سالهاست که مرده است .

اطلاعات سايت

اعضا : 46
مطالب و محتوا : 1306
مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 8104156

نظرسنحی

ارزیابی شما از عملکرد وزارت آموزش و پرورش چیست؟
 

روز شمار

 
سه شنبه
1396
ارديبهشت
5
 

عضویت و ورود به سایت

با سلام عضویت شما راگرامی می دارم .

منتظر بازدید مجدد شما از سایت مقالات آموزشی و فرهنگی و نظرات سازنده تان می باشم محمود حسینی

آمار بازديدكنندگان

بازديد امروز544
بازديد ديروز :126
بازديد اين ماه :8850
بازديد كل :444621
بيشترين بازديد روزانه :1490